Drukarki

Drukarki to urządzenia wyjścia, które zapewniają nam możliwość bezpośredniego drukowania plików tekstowych oraz obrazów z monitora naszego komputera na różne nośniki, na przykład papier czy folię. We wcześniejszych latach najpopularniejszymi typami drukarek były drukarki igłowe, które wykorzystują taśmę barwiącą.

W swojej pracy bardzo przypominają ulepszoną maszynę do pisania, ponieważ w podobny sposób przenoszą tekst lub obraz na papier. Do największej zalety tego typu drukarek są niskie koszty użytkowania.

Dzisiaj najpopularniejszym typem sprzętu drukującego jest bez wątpienia drukarka atramentowa, które przenoszą na nośniki druku bardzo małe, niezauważalne dla ludzkiego oka krople atramentu. Większość drukarek atramentowych posiada możliwość drukowania w kolorze, o ile oczywiście posiadamy cztery wymagane kolory tuszy.

Mimo ich popularności, koszt eksploatacji drukarek atramentowych jest droższy niż w przypadku drukarek igłowych. Bardziej profesjonalne drukarki laserowe są wykorzystywane przede wszystkim w drukarniach, ze względu na to, że jakość druku jest lepsza oraz wydruk strony zajmuje mniejszą ilość czasu.