Funkcja anti-lost

Smartwatche podbijając rynek technologiczny już dawno udowodniły, że nie są jedynie zwykłymi zegarkami, ale niezwykle inteligentnymi urządzeniami, które mogą spełniać nawet najbardziej wygórowane wymagania. Jednakże okazuje się, że producenci smartwatchy nie spoczęli na laurach, bowiem wciąż udoskonalają swoje urządzenia, wyposażając je w nowe funkcje.

Jedną z ciekawszych funkcji, która dostępna jest w coraz większej ilości smartwatchy jest anti-lost, który ma charakter alarmu informującego nas o możliwości zgubienia smartfona. Jak to działa? Smartwatch łączy się ze smartfonem za pośrednictwem połączenia Bluetooth, kiedy nasz telefon znajdzie się w odległości co najmniej 10 metrów od naszego inteligentnego zegarka, ten poinformuje nas o tym delikatnymi wibracjami, które odczujemy na nadgarstku.

Funkcja anti-lost to znakomite rozwiązanie dla osób, którym często zdarza się zapomnieć zabrać smartfona z domu czy też zostawić go w jakimś miejscu. Jest to także udoskonalenie, które najlepiej potwierdza ideę, że współczesne nowinki techniczne mają jak najbardziej ułatwiać nam codzienne życie.