Influencer marketing – wpływ na wyniki w wyszukiwarce

Influencer marketing to bardzo szczególny rodzaj marketingu, który obejmuje działania promocyjne we współpracy z osobami wpływowymi. Blogerzy, celebryci, znani zawodowcy – wszyscy z kolei mogą bardzo skutecznie poprawić wyniki widzialności firmy w wyszukiwarce. Dziś jest to bardzo popularna forma marketingu, z której korzysta wiele firm. Oznacza to, że jest bowiem niesamowicie skuteczna. W obecnych strategiach marketingowych często narzędzie współpracy z influencerami nie jest pomijane. Wszystko z powodu kreowania bardzo wartościowych treści, które w znaczny sposób przekładają się na rozpoznawalność marki w sferze internetu. W jaki sposób ten rodzaj marketingu wpływa na działania SEO? Oto niektóre przykłady:

  • Wybranie odpowiedniego medium społecznościowego to klucz do sukcesu. Obecnie istnieje wiele narzędzi, nawet darmowych, które pozwalają określić źródło największego zasięgu danego influencera. Określając grupę docelową, można dokonać odpowiedniego wyboru takiego medium.

    To sprawi, że wiadomość o firmowej stronie rozejdzie się w bardzo sprawny sposób;

  • Należy pamiętać jednak o poprawnym doborze influencera. Nie zawsze najbardziej znani blogerzy będą dobrym przykładem. Po pierwsze – ten rodzaj marketingu jest niezwykle kosztowny. Po drugie – nie wszyscy pasują do branży, którą reprezentuje firma. Trzeba w pierwszej kolejności prześledzić rodzaj kreowanych komunikatów, ale również współpracę takich osób w poprzednich miesiącach;
  • Na działania SEO wpływają kroki, które stawiają influencerzy. Te z kolei są dokładnie opisane w umowie – ilość publikacji, rodzaj, częstotliwość, wielkość treści. Najlepszą sytuacją jest publikacja linków bezpośrednio przekierowujących na stronę firmy. To jednak nie jest najprostszą sprawą. Często influencerzy proponują swoje rozwiązania, konstruktywne opinie i stałe badanie oddziaływania komunikatów pozwoli na poprawienie zmian i osiągnięcie lepszych wyników.

.