Jakie kosmetyki warto używać w czasie ciąży i karmienia piersią?

Kobiety uwielbiają dbać o siebie i generalnie chcą to robić w każdym momencie swojego życia. Także wtedy, gdy spodziewają się dziecka lub gdy maluszek już jest na świecie. Oczywiście zmęczone młode mamy często mają początkowo co innego w głowie aniżeli zajmowanie się swoją urodą. Opieka nad niemowlakiem pochłania więcej godzin niż je ma doba, zwłaszcza jeśli nowy członek rodziny zalicza się do dzieci pod jakimiś względami problemowych.

Mimo to istnieje kategoria kosmetyków ciążowych i okołociążowych. Niektóre z nich mają tę cechę, że mogą być stosowane zarówno względem matki, jak również dziecka. Mowa zwłaszcza o łagodnych kremach czy balsamach. Warto zapoznać się z tym, co rynek ma w tym względzie do zaproponowania.

Co powinno cechować dobre kosmetyki ciążowe?

Znaczenie kluczowe dla każdego kosmetyku bez względu na jego charakter ma skład surowcowy. Może się okazać, że część dostępnych kosmetyków zawiera w swoich recepturach składniki, które nie są zalecane kobietom spodziewającym się potomstwa. Na pewno należy unikać środków zawierających w składzie potencjalne alergeny, a także parabeny czy sulfaty. Dziś nadal nie ma pewności, jak niektóre ze standardowych składników stosowanych w produkcji kosmetyków mogą wpływać na ciążę i dziecko, dlatego lepiej jest stawiać wyłącznie na te, co do których żadnych wątpliwości nie ma.

Na szczęście asortyment dystrybutorów w tym zakresie jest znacznie szerszy niż mogłoby się wydawać.

Czy dobry kosmetyk dla matki musi być drogi?

Z pewnością zdecydowana większość kosmetyków dla kobiet w ciąży, a także karmiących matek jest w praktyce droższa aniżeli wyroby przeznaczone do normalnej, codziennej pielęgnacji. Wynika to z faktu, że zazwyczaj opierają się one na specjalnych recepturach. Pewnych składników w nich nie ma, a inne powinny się w nich znaleźć.

Hipoalergiczność połączona z doskonałymi walorami odżywczymi miewa swoją cenę, ale na pewno warto wydać nieco więcej, aby uniknąć problemów. Choćby wszelkiego rodzaju wysypek czy podrażnień skórnych.