Skype

Skype jest obecnie jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w komunikacji internetowej. Korzystają z niego przede wszystkim osoby prywatne w kontaktach ze swoimi znajomymi.

To globalnie wykorzystywane narzędzie, mimo iż funkcjonuje już od wielu lat, wciąż rośnie na popularności. Kiedy Skype tylko się pojawił z miejsca podpił serca ludzi – stał się bowiem dla nich tanim zamiennikiem telefonu.

Dzięki niemu można bowiem nie tylko czatować, ale także prowadzić rozmowy głosowe a nawet wideo rozmowy. Dużą zaletą Skype’a jest to, że zainstalować go można na każdym urządzeniu mobilnym i bez ponoszenia za to dodatkowych opłat.

Co ważne taka instalacja nie wiąże się z koniecznością posiadania żadnych innych kont internetowych, dzięki czemu przez cały czas można zachować swoją prywatność. Osoby korzystające ze Skype na pewno do jego zalet zaliczą też to, iż pomaga on w nawiązywaniu zupełnie nowych znajomości, często w celu podszkolenia języka obcego.

Na stronach internetowych można bowiem znaleźć tysiące loginów osób, które chętnie porozmawiają z innymi użytkownikami w wybranym języku, np. angielskim.