Systemy DJ’skie

DJ zwykle objawia słabość do płyt winylowych. Co ciekawe, mimo że nośniki te niemal wyszły już z użycia, w kręgu muzycznym nie są wcale uznawane za przeżytek, ale raczej jako coś ekskluzywnego, świadczącego o klasie i najlepszym guście. Aby jednak właściwie posługiwać się tym sprzętem, należy nabyć właściwe DJ’skie systemy gramofonowe.

Bardzo często w dużych klubach używa się jednoczęściowego systemu Concorde. Tworzy go pojedynczy, zamknięty element, a przewody sygnałowe znajdują się wewnątrz korpusu, który nie podlega demontażowi. Co ważne, kończy się on wymienną igłą (część ruchoma), zdecydowanie wystającą poza całość konstrukcji.

System ten pozwala na precyzyjne odnalezienie właściwego momentu na płycie i nie trudno oszacować, ile materiału dźwiękowego pozostało jeszcze do końca. Za jego wadę uznaje się natomiast dość dużą inwazyjność, gdyż waży on sporo, co przekłada się na nacisk igły, w dosyć krótkim czasie uszkadzającej płyty. Ogromnym uznaniem cieszy się Concorde Ortofona.

Igły do tego właśnie sprzętu bardzo łatwo jest dostać, a co więcej z systemem są kompatybilne także końcówki innych Ortofonów.