Zalety i wady różnych typów dzwonków rowerowych

Posiadanie swojego roweru wiąże się czasami z dodatkowymi inwestycjami. Należy chociażby zapewnić sobie zestaw niezbędnych akcesoriów, jakie doskonale sprawdzą się w licznych scenariuszach praktycznych. Warto zdecydować się na inwestycję w akcesoria sprawdzone i solidne, jakie będą satysfakcjonować cyklistę, a nie staną się z miejsca powodem do frustracji. Jeden z ważnych elementów to z całą pewnością dzwonek rowerowy. Z różnych względów decyduje on o tym, czy jazda rowerem będzie bezpieczna. Używając dzwonków, rowerzyści są w stanie sygnalizować innym uczestnikom ruchu, że się do nich zbliżają. Można wtedy ustąpić im miejsca, aby mogli swobodnie przejechać dalej. Jest to bardzo charakterystyczna sytuacja na wszelkiego rodzaju ścieżkach pieszo-rowerowych, których wokół nas jest wszakże wiele – Sklep Bikeovo.

Dobry dzwonek rowerowy – czym się kierować przy wyborze?

Dostępne w powszechnej sprzedaży modele dzwonków mają swoje plusy oraz minusy. Duże znaczenie ma na pewno marka dzwonka i nierzadko jego cena. Im tańsze dzwonki rowerowe i im mniej wiadomo o ich producencie, tym niższej jakości możemy się po nich spodziewać. Przykre, ale prawdziwe. Stąd znacznie lepszym posunięciem będzie zakupienie dzwonka z nieco wyższej półki, jaki będzie skuteczniej wywiązywał się ze swoich zadań.

Kwestią otwartą pozostaje ty dzwonka, po który sięgniemy. W gruncie rzeczy aktualnie w sprzedaży spotkać można trzy warianty, jakie różnią się od siebie.

Dzwonki rowerowe – co przygotowali dla nas producenci?

Do najczęściej wybieranych zalicza się dzwonek typy gong. Niestety jego popularność wynika w dużej mierze z jego wad. Cena jest bardzo niska, a awaryjność wysoka. To często najłatwiejszy w danym momencie wybór i ludzie kupują ten dzwonek, aby „coś mieć”. Szybko jednak okazuje się, że nie był to najlepszy z możliwych wybór. Stąd zdecydowanie lepszą opcją będzie zainwestować w coś solidniejszego. Dzwonek rowerowy z kołatką to już inna historia. Jest droższy, ale znacznie solidniejszy. Posiada wyraźny, ale nie przeraźliwy dźwięk. Okazuje się także trwały. Mamy jeszcze dzwonki w postaci trąbek – najczęściej kojarzone z rowerami dziecięcymi i coraz rzadziej spotykane.