HoloLens

W dzisiejszych czasach człowiek bez dostępu do Internetu czuje się, jakby został pozbawiony jakiejś ważnej części ciała. Nic więc dziwnego, że w końcu najwięksi producenci sprzętów elektronicznych, rozpoczęli prace nad okularami do rozszerzonej rzeczywistości.

HoloLens to produkt zaprezentowany niedawno przez firmę Microsoft Research. Urządzenie powstało, by wprowadzać swych użytkowników do rozszerzonej rzeczywistości i trójwymiarowego świata hologramów.

HoloLens, jak zapewniają producenci, to urządzenie kompatybilne z systemem Windows10, a dzięki swej uniwersalności ma działać zarówno z tabletami, jak i smartfonami czy monitorami komputerów. Okulary będą również szczególnie przydatne dla osób, które lubią być w kontakcie ze znajomymi, dlatego też HoloLens zostanie połączone ze Skypem.

Urządzenie pozwoli także oglądać rozmaite filmy z wypożyczalni czy też przeglądać materiały z serwisu YouTube. HoloLens z pewnością przypadnie do gustu również graczom oraz osobom, które chętnie spędzają czas na portalach społecznościowych.