Kupowanie roweru w sklepie stacjonarnym i internetowym – wady, zalety i różnice

Zakup roweru to bardzo ważna decyzja w życiu niemal każdego człowieka. Prawdziwi miłośnicy dwóch kółek porównują ją nawet z zakupem samochodu. Nie ma w tym nic dziwnego. Dziś rowery mogą kosztować czasem więcej niż auta. Z tego powodu bardzo ważne jest, by je umiejętnie wybrać i kupić z zaufanych źródeł. Dziś skupimy się na tej drugiej kwestii, która dotyczy sklepów w których owy zakup można sfinalizować.

Jak wiadomo, rynek sprzedażowy można podzielić na dwie główne kategorie: internet i sklepy stacjonarne. Dziś naszym zadaniem jest wytłumaczenie państwu różnic, przedstawienie ewentualnych zagrożeń, ale i skupienie się na wadach i zaletach. Jak się w rezultacie okaże – nie ma drogi idealnej. Każda ścieżka zakupowa wymaga od kupującego bardzo dużego zaangażowania i precyzji w dociekaniu najgłębszych informacji na temat oferowanego modelu roweru.

  • Pierwszą wspomnianą wyżej kategorią, są sklepy stacjonarne. Uważa się, że najlepszym miejscem na zakup roweru są profesjonalne sklepy rowerowe.

    W nich pracują doświadczeni sprzedawcy, którzy powinni pomóc kupującemu podjąć tak ważną decyzję. Z pewnością zanim podejmiemy tak odważny krok, warto jest odwiedzić kilka punktów i porównać ze sobą wrażenia. Może okazać się, że w niektórych sklepach jesteśmy narażeni na nieuczciwych sprzedawców. Rowery znaleźć można także w sklepach sportowych. Nie jest to jednak najlepsza propozycja dla tych, którzy nie do końca znają się na tego typu sprzętach. Tam niestety nie uzyskamy profesjonalnej porady, ponieważ osoby pracujące na konkretnych działach, nie mają obowiązku posiadać obszernej wiedzy w temacie oferowanych produktów.

    Nie mniej jednak są to miejsca w których zdarzają się duże promocje i okazje, dzięki którym można zaoszczędzić. Ostatnie miejsca z kategorii ,,stacjonarne’’ to sklepy wielkometrażowe, inaczej zwane hipermarketami. Dla tych, którzy chcą kupić sensowny i niezawodny sprzęt – taki krok od razu się odrzuca. Z reguły nie są to modele na które warto poświęcić ciężko zarobione pieniądze, a co więcej – nie uzyskamy tam żadnych, doświadczonych opinii;

  • Druga kategoria sklepów to sklepy internetowe. Tam w swobodny sposób jesteśmy w stanie znaleźć niemalże każdy interesujący nas model roweru. Dzięki bogatej ofercie, mamy także możliwość porównania cen oraz zaoszczędzenia naprawdę sporych sum pieniędzy.

    Ten czynnik sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tę ścieżkę zakupową. Na co jednak uważać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ostateczną cenę – wraz z przesyłką. Może okazać się ona wyższa, niż oferta w sklepie stacjonarnym. Z drugiej strony – jesteśmy narażeni na to, że rower nie dojdzie skompletowany lub będzie miał jakieś wady. Oczywiście, można go odsyłać. Pytanie jednak – czy mamy na to czas i cierpliwość? Mimo wszystko, jeśli zdecydujemy się na zakup roweru drogą internetową, wybierajmy sprawdzone źródła.

    Najlepsze będą sklepy rowerowe lub sklepy sportowe. Nie jesteśmy narażeni tam na oszustów. Warto zaglądać także na portale aukcyjne oraz duże sklepy internetowe, gdzie z kolei możemy zaczerpnąć opinii o sprzedającym od innych kupujących.

.