Rowerowa przejażdżka podczas deszczu. Jak się ubrać?

Miłośnikom rowerowych wycieczek nie straszna żadna pogoda. Szczególnie kłopotliwe są deszczowe miesiące, ale to nie powód, by schować swój rower. Trzeba się jednak odpowiednio przygotować na taką pogodę. Właściwy ubiór pozwoli cieszyć się rowerowymi przejażdżkami nawet podczas deszczu.

Niezbędny dla każdego rowerzysty będzie przeciwdeszczowy ubiór. W deszczową pogodę warto ubrać nieprzemakalną kurtkę, a także spodnie, które będą chronić dolne partie ciała. Spodnie z lekkiego przeciwdeszczowego materiału sprawdzą się przy słabszych opadach. Natomiast w przypadku intensywnego deszczu, lepiej wybrać te cięższe i gumowane.

Zamiast turystycznej kurtki możemy założyć pelerynę przeciwdeszczową, która chroni zarówno górne, jak i dolne dolne partie ciała. Zazwyczaj jest bardzo lekka i warto ją wozić ze sobą, by być zawsze przygotowanym na niepogodę. Nie zapominajmy również o nieprzemakalnych rękawiczkach, które ochronią nasze dłonie przed przemarznięciem. Przeciwdeszczowe ochraniacze na obuwie zabezpieczą nas przed problemem wody w butach.

Wystarczą luźne, materiałowe ochraniacze.